پرسش‌های متداول

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

اطلاعات کلی

 • نرم‌افزار ابران کجا نصب می‌شود؟

  سیستم ابران بر روی سرورهای شرکت داده‌کاوان اندیشه برتر راه‌اندازی و برای استفاده اختصاصی به‌صورت کاملا تحت وب در اختیار کاربران نهایی قرار می‌گیرد.

 • کدام بخش‌های سازمان با ابران مدیریت می‌شود؟

  باتوجه‌به طرحی که از ابران تهیه می‌کنید می‌توانید کلیه امور شرکت یا تیم خود را که شامل فعالیت‌های پروژه، وظایف متنوع و روتین سازمانی، امور مشتریان و پرونده‌های بازاریابی را مدیریت کرده و همچنین مسائل مربوط به حضور و غیاب،‌ مدیریت جلسات و مدیریت دانش و مستندات را در ابران مدیریت و پیگیری نمایید.

 • آیا امکان تغییر تعداد کاربر، فضای ذخیره‌سازی اطلاعات، ماژول‌ها و سایر موجودیت دخیل در طرح‌های فروش ابران وجود دارد؟

  در طرح‌های فروش ابران تنها فضای ذخیره‌سازی اطلاعات قابل افزایش است و در صورتی که نیاز به قابلیت‌ها یا تعداد کاربر بیشتری دارید باید از طرح پیشرفته‌تری استفاده نمایید. همچنین برای افزایش فضای ذخیره‌سازی باید پس از خرید طرح مدنظر در پنل پشتیبانی درخواست خود را برای افزایش فضای ذخیره‌سازی ثبت نمایید.

 • اطلاعات قبلی خود را چگونه در ابران وارد کنیم؟

  به طور پیش‌فرض قابلیت درون‌ریزی فایل‌ها در اختیار کاربران نیست ولی می‌توانید داده‌های خود را در قالب استاندارد با فرمت‌های csv و xml در اختیار تیم پشتیبانی ابران قرار داده تا امور مربوطه به درون‌ریزی فایل‌های صورت گیرد. همچنین لازم به ذکر است امکان درون‌ریزی کارها، پروژه‌ها و واحدهای سازمانی از فایل‌های خروجی نرم‌افزارهایی همچون MSP، اکسل، Jira و Asana به طور مستقیم وجود دارد.

 • پشتیبانی و پاسخ‌گویی ابران چگونه است؟

  باتوجه‌به طرحی که از ابران تهیه می‌کنید طبق اولویت به درخواست‌های مختلف شما پاسخ داده می‌شود. درخواست‌های کاربران شامل انواع سوالات، خطاها، درخواست‌های توسعه و ... در حوزه سامانه ابران می‌شود. همچنین انواع به‌روزرسانی‌های ابران در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. که شامل مرتفع کردن باگ‌های نرم‌افزاری، بهبودها قابلیت‌های موجود و توسعه قابلیت‌های جدید است.

 • اطلاعات خود را چگونه از ابران خارج کنیم؟

  در صورتی‌که به هر علتی نیاز به خروج داده‌های خود از ابران دارید، می‌توانید از خروجی‌های xlsx، csv یا pdf استفاده نمایید. با استفاده از این خروجی‌های استاندارد کلیه داده‌ها و اطلاعات وارد شده در ابران به‌صورت آزاد در دسترس شما خواهد بود.

 • امنیت اطلاعات ثبت شده در ابران چگونه تضمین می‌شود؟

  ابران یک سیستم با سابقه در حوزه فعالیت خود است که طی سال‌های متمادی زیرساخت‌های آن به‌روز شده و تست‌های امنیتی فراوانی را طی کرده است همچنین شرکت داده‌کاوان اندیشه برتر زیرساخت‌های امنی را در داخل کشور تهیه کرده است همچنین کلیه امور مربوطه توسط شرکت داده‌کاوان اندیشه برتر که شرکتی با سابقه و دارای تأییدیه‌های متعدد در حوزه فناوری اطلاعات است، تضمین می‌شود.

 • ابران با قابلیت نصب در سرور محلی را چگونه تهیه کنم؟

  به‌صورت مستقیم امکان استفاده از ابران به‌صورت محلی وجود ندارد ولی می‌توانید به مراجعه به وب سایت شرکت داده‌کاوان اندیشه برتر به نشانی dadekavan.ir نرم‌افزار سمین که خدمات آن به‌صورت محلی ارائه می‌شود تهیه فرمایید.

قابلیت‌ها و ویژگی‌ها

 • آیا ابران اپلیکیشن موبایل دارد؟

  بلی، علاوه بر دارا بودن نسخه اندروید، امکان استفاده از نسخه تحت وب (PWA) نیز بر روی انواع تلفن همراه هوشمند و تبلت وجود دارد. از سوی دیگر، رابط کاربری ابران به شکل ریسپانسیو یا واکنش‌گرا طراحی شده تا بتواند در مرورگرهای مختلف (تحت دسکتاپ یا موبایل یا تلبت) به خوبی نمایش داده شود.

 • ارتباط بین کارمندان یا پرسنل در ابران چگونه شکل می‌گیرد؟

  کاربران ابران می‌توانند با روش‌های مختلفی مانند چت درون سامانه و یادداشت‌های توضیحی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. روش برقراری ارتباط باتوجه‌به هدف ارتباط و پیام منتقل شده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که دو کاربر نیاز به ارتباط غیررسمی داشته باشند از چت استفاده می‌کنند و در صورت نیاز به ارتباط رسمی از نظرات ذیل کارها استفاده خواهند کرد.

 • چه شرکت‌ها یا تیم‌هایی می‌توانند از ابران استفاده کنند؟

  تمام تیم‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسطی که علاقه‌مند به مدیریت کارهای روزمره یا پروژه‌ای خود به‌صورت نظام‌مند هستند می‌توانند از ابران استفاده کنند. همچنین در ابران سایر امکاناتی نظر مدیریت مشتریان، مدیریت اسناد و ... برای تکمیل جنبه‌های مختلف عملیاتی در نظر گرفته شده است.

 • چرا به‌جای راهکارهای مایکروسافت یا سایر نرم‌افزارهای ابری از ابران استفاده کنم؟

  ابران خلاصه شده و برگرفته از راهکاری بومی به نام سمین است که در سازمان‌های بزرگ و کوچک کشورمان با موفقیت پیاده‌سازی شده است. پشتیبانی ابران به‌صورت شبانه‌روزی پاسخ‌گوی نیازهای شما بوده و سؤالات و درخواست‌های توسعه مورد نیاز شما را پاسخ می‌دهد. علاوه بر این، هزینه تهیه لایسنس نرم‌افزار به نسبت محصولات خارجی پایین‌تر است و امکانات بیشتری نظیر مدیریت اسناد، مدیریت دانش، مدیریت ارتباطات، مدیریت بازاریابی و … را به‌صورت یکپارچه با سامانه مدیریت پروژه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از سوی دیگر، ابران فقط یک سامانه مدیریت یا کنترل پروژه نیست، بلکه هسته اصلی این نرم‌افزار شامل مدیریت کار و وظایف سازمانی است. این بخش به‌صورت توأمان با مدیریت پروژه، بسته جامعی را برای مدیریت سازمان فراهم ساخته است.

 • دسترسی به اطلاعات ثبت شده در ابران به چه صورت است؟

  در ابران برای دسترسی‌های کاربری از متد (RBAC اعطای دسترسی مبتنی بر نقش) استفاده شده است. در ابران 5 نقش تعریف شده است که از پایین‌ترین سطح سازمان (کاربر اپراتور که فقط دسترسی تغییر و مشاهده کارهایی خویش را دارد) تا دسترسی‌های بالاتر که به همه پروژه‌ها و کارها دسترسی دارند؛ شامل می‌شود.

 • چه نوع گزارش‌هایی در سیستم وجود دارد؟

  در ابران برای قسمت‌های مختلف نظیر کاربر، پروژه، بازاریابی، مدیریت پروژه چابک و ... پیش‌خوان‌های (داشبوردهای) مختلفی طراحی شده است که هر یک اطلاعات مهمی را از پیشرفت و وضعیت موجودیت‌های مربوطه در قالب نمودار، ماتریس، لیست، گیج و تگ‌های شمارنده ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید گزارش‌های دلخواه را در قالب‌های مذکور خودتان ایجاد نمایید. . قابلیت گرفتن خروجی‌های اکسل، PDF و … نیز از گزارش‌ها یا قالب‌های تعریف‌شده وجود دارد.

فناوری و تکنولوژی

 • نرم‌افزار ابران در چه محیطی نصب و راه‌اندازی می‌شود؟

  نرم‌افزار ابران روی فضای ابری داده‌کاوان نصب و راه‌اندازی می‌شود. سیستم درخواستی کاربر پس از طی فرآیند مربوط به خرید حداکثر طی ۴۸ ساعت پس از پرداخت راه‌اندازی شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 • چه شرکت‌ها یا تیم‌هایی می‌توانند از ابران استفاده کنند؟

  تمام تیم‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسطی که علاقه‌مند به مدیریت کارهای روزمره یا پروژه‌ای خود به‌صورت نظام‌مند هستند می‌توانند از ابران استفاده کنند. همچنین در ابران سایر امکاناتی نظر مدیریت مشتریان، مدیریت اسناد و ... برای تکمیل جنبه‌های مختلف عملیاتی در نظر گرفته شده است.

 • آیا ابران نرم‌افزار موبایل دارد؟

  بلی، علاوه بر دارا بودن نسخه اندروید، امکان استفاده از نسخه تحت وب (PWA) نیز بر روی انواع تلفن همراه هوشمند و تبلت وجود دارد. از سوی دیگر، رابط کاربری ابران به شکل ریسپانسیو یا واکنش‌گرا طراحی شده تا بتواند در مرورگرهای مختلف (تحت دسکتاپ یا موبایل یا تلبت) به خوبی نمایش داده شود. از سوی دیگر، ابران فقط یک سامانه مدیریت یا کنترل پروژه نیست، بلکه هسته اصلی این نرم‌افزار شامل مدیریت کار و وظایف سازمانی است. این بخش به‌صورت توأمان با مدیریت پروژه، بسته جامعی را برای مدیریت سازمان فراهم ساخته است.

 • در توسعه ابران از چه تکنولوژی‌هایی استفاده شده است؟

  برای توسعه ابران از زبان برنامه‌نویسی قدرتمند Ruby و فریم‌ورکRails استفاده شده است، پایگاه داده‌های MySQL و PostgreSQL باتوجه‌به حجم داده‌ها و تراکنش‌ها قابل انتخاب هستند و این ابزار کاملا تحت وب طراحی شده است.

 • چه سخت‌افزاری برای نصب و اجرای ابران موردنیاز است؟

  باتوجه‌به استفاده از سرویس‌های تحت وب ابری داده کاوان استفاده کنید، به هیچ منبع سخت‌افزاری نیاز نخواهید داشت زیرا شرکت داده‌کاوان منابع موردنیاز شما را تأمین می‌کند.

 • چه حجمی از داده‌ها را می‌توان در ابران ثبت و پردازش کرد؟

  از نظر فنی محدودیتی برای تعداد و حجم داده‌ها در نظر گرفته نشده است و با افزایش منابع پردازشی و سخت‌افزاری، می‌توان مقیاس سامانه را افزایش داد. هرچند تعداد کاربر در سامانه متناسب با لایسنس فروخته شده، محدود است.

 • حجم زیاد اطلاعات و مشتریان، ابران را کند می‌کند؟

  طراحی سامانه طوری انجام شده که حجم داده‌های بسیار زیاد را تحمل کند و تاثیری محسوسی بر سرعت ورود و به‌روزرسانی اطلاعات در سامانه نداشته باشد. همچنین منابع سخت‌افزاری مناسب و راهکارهای مدیریتی نوینی برای مدیریت منابع در نظر گرفته شده است که از هر نظر کیفیت خدمات ابران را با سایر سرویس‌های مشابه، متمایز خواهد کرد.

 • آیا ابران نمونه فارسی و شمسی‌سازی شده راهکارهای مایکروسافت یا پریماورا است؟

  خیر، ابران یک سامانه توسعه‌یافته بر مبنای فناوری‌های متن‌باز است که توسط ۱۰‌ها متخصص برنامه نویسی، علم مدیریت پروژه و مدیریت فرآیند توسعه‌یافته است.

 • آیا می‌توان خروجی مناسب MSP تولید کرد؟

  ابران از اغلب فهرست‌های دلخواه با داده‌های موجود فایل اکسل یا csv تولید می‌کند. پس از دریافت این فایل‌های خروجی، می‌توان آن‌ها را در هر نرم‌افزار دلخواهی همانند MSP وارد کرد.

 • اطلاعات قبلی خود را چگونه در ابران وارد کنیم؟

  به طور پیش‌فرض قابلیت درون‌ریزی فایل‌ها در اختیار کاربران نیست ولی می‌توانید داده‌های خود را در قالب استاندارد با فرمت‌های csv و xml در اختیار تیم پشتیبانی ابران قرار داده تا امور مربوطه به درون‌ریزی فایل‌های صورت گیرد. همچنین لازم به ذکر است امکان درون‌ریزی کارها، پروژه‌ها و واحدهای سازمانی از فایل‌های خروجی نرم‌افزارهایی همچون MSP، اکسل، Jira و Asana به طور مستقیم وجود دارد

مدیریت وظایف و کنترل پروژه

 • آیا می‌توان خروجی مناسب MSP تولید کرد؟

  ابران از اغلب فهرست‌های دلخواه با داده‌های موجود فایل اکسل یا csv تولید می‌کند. پس از دریافت این فایل‌های خروجی، می‌توان آن‌ها را در هر نرم‌افزار دلخواهی همانند MSP وارد کرد.

 • آیا کارهای روزمره را واحدهای سازمانی را می‌توان در ابران مدیریت کرد؟

  بله با قدرت! یکی از تخصص‌های ابران مدیریت وظایف و مدیریت واحدهای سازمانی است. با استفاده از ابران می‌توانید کلیه فعالیت‌های واحد سازمانی را برنامه‌ریزی و کنترل نمایید. در ابران هر کار و فعالیتی (چه به‌صورت پروژه‌ای چه به‌صورت روتین) که در تیم و سازمان انجام می‌شود در ابران قابل مدیریت است.

 • چگونه از پروژه‌ها گزارش بگیریم؟

  در ابران داشبوردها و گزارش‌های پیش‌فرض مختلفی تهیه شده است که با استفاده از آنها به سادگی می‌توانید وضعیت پروژه‌های مختلف را از زوایای دید مختلف با یکدیگر مقایسه نمایید. همچنین زیرساخت گزارش‌سازی که در ابران پیاده‌سازی شده است امکان تهیه گزارش‌ها و خروجی‌های متنوعی در قالب نمودار، فهرست،‌ تقویم، گیج و ... فراهم می‌کند. از سوی دیگر، ابران فقط یک سامانه مدیریت یا کنترل پروژه نیست، بلکه هسته اصلی این نرم‌افزار شامل مدیریت کار و وظایف سازمانی است. این بخش به‌صورت توأمان با مدیریت پروژه، بسته جامعی را برای مدیریت سازمان فراهم ساخته است.

 • دانش تخصصی یا پیش‌نیاز اولیه برای استفاده از ابران چیست؟

  دانش تخصصی مورد نیاز برای کاربری و راهبری ابران به مورد و سطح کاربرد ابران بستگی دارد. مثلا اگر نیازمند پیاده‌سازی سامانه مدیریت پروژه به‌صورت حرفه‌ای هستید باید با دانش تخصصی این حوزه آشنا باشید. اما اگر در سطح معمول یا اولیه از سیستم استفاده می‌کنید و فقط نیازمند امکانات اولیه مدیریت کارها و وظایف هستید، نیازی به داشتن دانش تخصصی ندارید و آشنایی با مفاهیم اولیه کافی خواهد بود. البته امکان آموزش کلیه مفاهیم و دانش‌های مورد نیاز از سطوح پایه تا پیشرفته توسط کارشناسان پشتیبانی داده‌کاوان و اساتید مدعو شرکت نیز فراهم است.

 • کاربران سازمان من از اطلاعات کمی در مورد سیستم‌های نرم‌افزاری دارند؛ آیا می‌توانند از ابران استفاده کنند؟

  پیاده‌سازی، راهبری و کاربری ابران نیازی به اطلاعات تخصصی نرم‌افزار ندارد. همچنین بسته به سطح استفاده سیستم نیز نیاز به اطلاعات تخصصی مدیریت پروژه نیز تغییر می‌کند. مثلا برای کاربران عادی، استفاده از سیستم در حد مشاهده یک سایت خبری است.

 • آیا مدیریت واحدهای سازمانی و مدیریت پروژه‌ها به‌صورت یکپارچه در ابران امکان‌پذیر بوده و خللی ایجاد نمی‌کند؟

  در ابران موجودیتی به نام مجموعه وجود دارد که به مجموعه‌ای از انسان‌ها که برای هدفی مشترک فعالیت می‌کنند اطلاق می‌شود، که هر مجموعه می‌تواند از نوع سازمانی، پروژه‌ای و بازاریابی باشد. در ابران مجموعه‌های مختلف را به‌صورت مجزا یا ذیل یکدیگر تعریف کرده و پس از تعیین اعضا مجموعه، کارها و فعالیت‌ها را در آن تعریف کرده و تیم مربوطه تخصیص می‌دهیم. این قابلیت سبب تسهیل مدیریت سرمایه‌های انسانی شده و تمام فعالیت‌های هر کاربر (چه به‌صورت سازمانی و چه به‌صورت پروژه‌ای) به‌صورت یکپارچه و بدون تضاد قابل مدیریت است.

 • سِمت‌های افراد در واحدهای سازمانی و پروژه‌ها در ابران به چه صورت قابل مدیریت است؟

  ابران از ساختار سازمانی ماتریسی به راحتی پشتیبانی می‌کند و با تعریف پروژه‌ها، واحدها و گروه‌های مختلف به هر کاربر در هر مجموعه نقش دلخواهی تخصیص داده می‌شود که سبب تمایز دسترسی‌ها و وظایف در هر مجموعه خواهد شد.

 • چرا به‌جای راهکارهای مایکروسافت یا سایر نرم‌افزارهای ابری از ابران استفاده کنم؟

  ابران خلاصه شده و برگرفته از راهکاری بومی به نام سمین است که در سازمان‌های بزرگ و کوچک کشورمان با موفقیت پیاده‌سازی شده است. پشتیبانی ابران به‌صورت شبانه‌روزی پاسخ‌گوی نیازهای شما بوده و سؤالات و درخواست‌های توسعه مورد نیاز شما را پاسخ می‌دهد. علاوه بر این، هزینه تهیه لایسنس نرم‌افزار به نسبت محصولات خارجی پایین‌تر است و امکانات بیشتری نظیر مدیریت اسناد، مدیریت دانش، مدیریت ارتباطات، مدیریت بازاریابی و … را به‌صورت یکپارچه با سامانه مدیریت پروژه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از سوی دیگر، ابران فقط یک سامانه مدیریت یا کنترل پروژه نیست، بلکه هسته اصلی این نرم‌افزار شامل مدیریت کار و وظایف سازمانی است. این بخش به‌صورت توأمان با مدیریت پروژه، بسته جامعی را برای مدیریت سازمان فراهم ساخته است.

استقرار و پیاده‌سازی

 • کاربران سازمان من از اطلاعات کمی در مورد سیستم‌های نرم‌افزاری دارند؛ آیا می‌توانند از ابران استفاده کنند؟

  پیاده‌سازی، راهبری و کاربری ابران نیازی به اطلاعات تخصصی نرم‌افزار ندارد. همچنین بسته به سطح استفاده سیستم نیز نیاز به اطلاعات تخصصی مدیریت پروژه نیز تغییر می‌کند. مثلا برای کاربران عادی، استفاده از سیستم در حد مشاهده یک سایت خبری است.

 • دانش تخصصی یا پیش‌نیاز اولیه برای استفاده از ابران چیست؟

  دانش تخصصی مورد نیاز برای کاربری و راهبری ابران به مورد و سطح کاربرد ابران بستگی دارد. مثلا اگر نیازمند پیاده‌سازی سامانه مدیریت پروژه به‌صورت حرفه‌ای هستید باید با دانش تخصصی این حوزه آشنا باشید. اما اگر در سطح معمول یا اولیه از سیستم استفاده می‌کنید و فقط نیازمند امکانات اولیه مدیریت کارها و وظایف هستید، نیازی به داشتن دانش تخصصی ندارید و آشنایی با مفاهیم اولیه کافی خواهد بود. البته امکان آموزش کلیه مفاهیم و دانش‌های مورد نیاز از سطوح پایه تا پیشرفته توسط کارشناسان پشتیبانی داده‌کاوان و اساتید مدعو شرکت نیز فراهم است.

 • چه شرکت‌ها یا تیم‌هایی می‌توانند از ابران استفاده کنند؟

  تمام تیم‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسطی که علاقه‌مند به مدیریت کارهای روزمره یا پروژه‌ای خود به‌صورت نظام‌مند هستند می‌توانند از ابران استفاده کنند. همچنین در ابران سایر امکاناتی نظر مدیریت مشتریان، مدیریت اسناد و ... برای تکمیل جنبه‌های مختلف عملیاتی در نظر گرفته شده است.

 • اطلاعات قبلی خود را چگونه در ابران وارد کنیم؟

  به طور پیش‌فرض قابلیت درون‌ریزی فایل‌ها در اختیار کاربران نیست ولی می‌توانید داده‌های خود را در قالب استاندارد با فرمت‌های csv و xml در اختیار تیم پشتیبانی ابران قرار داده تا امور مربوطه به درون‌ریزی فایل‌های صورت گیرد. همچنین لازم به ذکر است امکان درون‌ریزی کارها، پروژه‌ها و واحدهای سازمانی از فایل‌های خروجی نرم‌افزارهایی همچون MSP، اکسل، Jira و Asana به طور مستقیم وجود دارد.

 • برای پیاده‌سازی و کاربری ابران چقدر زمان نیاز است؟

  کمتر از ۴۸ از زمانی که شما هزینه اشتراک ابران را پرداخت می‌کنید، ابران برای شما به‌صورت اختصاصی راه‌اندازی می‌شود. پس از راه‌اندازی ابران اختصاصی می‌توانید در کمتر از یک ساعت واحدهای سازمانی، پروژه‌ها و کاربران خود را در ابران تعریف کرده و کارها را در ابران مدیریت کنید.