از اینکه از «ابران» استفاده می‌کنید یا در فکر استفاده از آن هستید، خرسند و سپاسگزاریم. قوانین و شرایط استفاده از این نرم‌افزار آنلاین ابران در ادامه تشریح می‌شود.

هرگونه استفاده از سرویس‌ها، خدمات و امکانات «ابران» به منزله پذیرش و موافقت با این شرایط و قوانین آنها است؛ بنابراین لطفا این شرایط و قوانین را با دقت مطالعه فرمایید.

آ) تعاریف و اصطلاحات

۱- «ابران» به نرم‌افزار تحت وب و کلیه‌های سرویس‌ها و خدمات ارائه‌شده در نشانی abrun.net، تمامی زیردامنه‌های این نشانی و نیز به اپلیکیشن موبایل ابران اشاره می‌کند.

۲- «شرکت» یا «داده‌کاوان» به شرکت داده‌کاوان اندیشه برتر اشاره می‌کند. گروه یا تیمی از شرکت که وظیفه توسعه، پشتیبانی، فروش و امور مربوط به ابران را برعهده دارند، «مجموعه ابران» نامیده می‌شوند.

۳- منظور از «وب‌سایت ابران»، وب‌سایت اینترنتی ابران به نشانی abrun.net و کلیه زیردامنه‌های آن است.

۴- «اپلیکیشن» یا «اپلیکیشن موبایل» به یک نرم‌افزار کاربری (Application) تحت Android یا iOS و یا برنامه پیشرفته وب (PWA) تحت هرگونه سیستم عامل اشاره می‌کند که مالکیت آن در اختیار شرکت بوده و برخی از سرویس‌ها و خدمات ابران روی آن قابل ارائه است.

۵- «حساب کاربری مشتری» به حسابی اشاره می‌کند که در بخش فروش یا پشتیبانی وب‌سایت ابران ایجاد شده باشد.

۶- «مشتری» به فرد حقیقی یا حقوقی اشاره می‌کند که دارای حساب کاربری مشتری است و از طریق وب‌سایت ابران می‌تواند به آن حساب دسترسی داشته باشد.

۷- «سرویس» به هر خدمت یا محصولی که توسط ابران ارائه می‌شود، اطلاق می‌گردد.

۸- «طرح» سرویس اصلی ابران است که توسط مشتری برای دوره زمانی محدود و مشخص در قالب نرم‌افزار آنلاین با رویکرد SaaS اجاره می‌شود. هر طرح در یک نشانی اینترنتی در قالب زیردامنه وب‌سایت ابران (مانند xyz.abrun.net) قابل دسترسی است. این زیردامنه (مانند xyz) با عنوان «شناسه ابران» نامیده می‌شود.

۹- «خریدار» هر مشتری است که حداقل یک طرح یا بسته را خریداری کرده باشد.

۱۰- «کاربر» فردی است که در یک یا چند طرح خریداری‌شده حساب کاربری داشته باشد.

۱۱- «فضا» مقدار فضای هر طرح است که برای ذخیره کلیه فایل‌های خریدار یا کاربران (شامل هر نوع فایل مثل فایل‌های اجرایی نرم‌افزار، تصاویر و فیلم‌ها، پایگاه‌های داده، لاگ‌ها و …) در یک طرح مشخص اشغال می‌شود.

 

ب) حساب کاربری و ارتباطات

۱- مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مشتری صورت می‌گیرد برعهده مشتری صاحب آن حساب است. از این روی، حتی اگر افراد دیگری نیز از حساب وی استفاده کنند، مسئولیت بر عهده کاربر مورد نظر خواهد بود.

۲- حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری مشتری شامل اطلاعات نام کاربری، ایمیل و رمز عبور و اطلاعات دسترسی به شناسه ابران برعهده مشتری است و ابران یا شرکت تعهدی نخواهد داشت.

۴- هنگام ایجاد اطلاعات حساب کاربری مشتری، ثبت سفارش یا خرید طرح‌ها و بسته‌ها، تماس تلفنی یا ارتباط ایمیلی با مجموعه ابران شما موافقت می‌کنید که مجموعه ابران به‌صورت الکترونیکی (بنا بر شیوه موردنظر مجموعه ابران از جمله شیوه‌هایی نظیر ارسال ایمیل، پیام کوتاه، پیام یا تیکت در حساب کاربری ابران، Push Notification) به شما پاسخ دهد.

۵- مجموعه ابران یا شرکت می‌توانند جهت اطلاع‌رسانی رویدادها و خدمات ویژه خود و دیگران، تبلیغ یا پروموشن‌ها و سایر موارد، به مشتری، خریدار یا کاربران، ایمیل، پیامک، نامه، Push Notification، پیام تحت وب یا تحت اپلیکیشن ارسال کرده یا با آنها تماس تلفنی برقرار کنند. در صورتی که مشتری یا خریدار یا کاربر نسبت به دریافت این موارد تمایل نداشته باشد، می‌تواند به مجموعه ابران اطلاع داده تا عضویت وی در این نظام اطلاع‌رسانی لغو گردد.

 

پ) طرح و شناسه ابران

۱- خریدار طرح ابران باید شناسه ابران مدنظر خود را در هنگام خرید طرح ابران تعیین کنید. در صورتی که شناسه موردنظر آزاد نباشد یا به هر دلیلی از جانب مجموعه ابران قابل ثبت نباشد، به خریدار اطلاع داده شده و وی موظف به معرفی  پیشنهاد شناسه دیگری است.

۲- طرح پس از ثبت سفارش توسط مشتری با وضعیت «غیرفعال» در ابران ثبت می‌شود. «فعال» شدن طرح طی ۲۴ ساعت (به‌جز روزهای تعطیل) پس از پرداخت موفقیت‌آمیز صورتحساب سفارش آن توسط مشتری، انجام خواهد شد.

۳- روی هر شناسه ابران فقط یک طرح می‌تواند فعال باشد.

۴- هر طرح یک تاریخ شروع و پایان مشخص دارد. تاریخ شروع هنگام ثبت و سفارش طرح (قبل از پرداخت) بوده و تاریخ پایان براساس دوره زمانی طرح (که در صفحه معرفی آن درج شده و مشتری می‌تواند آن را مطالعه کند) تعیین می‌شود. تاریخ پایان معمولا سه ماه یا شش ماه یا یک سال بعد از تاریخ شروع است. طول این دوره زمانی براساس تاریخ میلادی محاسبه می‌شود.

۵- هر طرح پس از رسیدن به تاریخ پایان آن، «غیرفعال» شده و تا زمانی که صورتحساب جدید آن توسط خریدار پرداخت نگردد، «فعال» نخواهد شد.

۶- در صورتی که یک طرح به مدت ۱۰ روز در وضعیت «غیرفعال» باقی بماند، مجموعه ابران می‌تواند آن را به وضعیت «لغوشده» برده و در این وضعیت تمامی داده‌ها، اطلاعات، و بکاپ‌های موجود حذف خواهد شد. مجموعه ابران در وضعیت «لغوشده» هیچ تعهدی مبنی بر ارائه خدمات مبتنی‌بر طرح یا شناسه موردنظر به خریدار ندارد.

۷- خریدار می‌تواند تا ۱۵ روز پس از پرداخت صورتحساب طرح، نسبت به لغو طرح و تقاضای بازگشت وجه اقدام کند. این قابلیت فقط برای اولین دوره طرح امکان‌پذیر است و در دوره‌های بعدی (تمدید طرح موردنظر) امکان‌پذیر نخواهد بود. همچنین این قابلیت برای هر مشتری فقط یک بار مجاز است.

۸- در اولین مرتبه فعال‌شدن طرح، اطلاعات دسترسی به شناسه ابران و سایر اطلاعات لازم از طریق ایمیل به خریدار ارسال می‌شود.

۹- مجموعه ابران و شرکت هیچ تعهدی برای تداوم تمدید طرح‌ها یا شناسه‌ها بیشتر از دوره جاری و فعال آنها ندارند. در صورت Shutdown ابران یا توقف طرح یا شناسه موردنظر خریدار براساس تصمیم مجموعه ابران یا هر مورد دیگر که خریدار در آن نقش نداشته باشد، مجموعه ابران موظف به دادن یک خروجی کامل از اطلاعات به خریدار است. نوع خروجی، راهنما و شرایط یکپارچه‌شدن با سایر سرویس‌ها توسط مجموعه ابران تعیین و به خریدار اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۱۰- قیمت طرح‌ها و بسته‌های ابران می‌توانند تغییر کند. در صورت تغییر قیمت طرح، این تغییر قیمت در قیمت تمدید برای دوره بعدی طرح تأثیر خواهد گذاشت.

۱۱- فضای تخصیص داده شده به هر طرح، شامل کل فضایی است که به صورت اختصاصی برای سرویس‌های ابران روی آن طرح برای مشتری موردنظر تخصیص داده شده است و ممکن است شامل فایل‌های اجرایی نرم افزار، پایگاه داده و فایل های ثبت رخداد نیز باشد.

 

ت) استفاده از خدمات و سرویس‌های ابران

۱- استفاده از هرگونه سرویس یا خدمت ابران در حکم موافقت با شرایط و قوانین جاری در این متن است.

۲- مجموعه ابران هیچ‌گونه رابطه مستقیمی با کاربران نداشته و پاسخگویی در برابر آنها نخواهد داشت.

۳- سطح پاسخ‌گویی مجموعه ابران براساس سطح و گستره طرح یا بسته خریداری شده است.

۴- در رابطه با هرگونه پشتیبانی از خدمات و سرویس‌های ابران، مجموعه ابران فقط به مشتری یا خریدار پاسخ‌گو خواهد بود.

۵- خریدار می‌پذیرد که او و کلیه کاربران طرح خریداری‌شده در شناسه ذیل آن، نسبت به سوء استفاده از ابران و اجزای آن اقدام نکنند. منظور از سوء استفاده هرگونه آسیب مادی و معنوی به منافع شرکت یا مجموعه ابران است. مسئولیت رفتار کاربران نیز برعهده خریدار است.

۶-  مشتری، خریدار و کاربر حق استخراج Source Code، هک، مهندسی معکوس، Decompile و سایر فعالیت‌های مشابه را بر روی ابران و اپلیکیشن آن و وب‌سایت ابران را ندارند. علاوه‌براین هیچ‌یک حق انجام فعالیتی با هدف نمایه‌سازی (Indexing) و مطالعه یا داده‌کاوی بر روی ابران یا خدمات و سامانه‌های شرکت را ندارد. در صورت استفاده غیر معمول از ابران، مجموعه ابران حق تعلیق خدمات و محصولات و طرح‌ها و بسته‌های خود را داشته و نیز می‌تواند پیگیری قانونی و حقوقی انجام دهد. تشخیص غیر معمول بودن براساس نظر مجموعه ابران است.

۷- مشتری، خریدار یا کاربر با استفاده از ابران، مالک هیچ یک از دارایی‌ها و حقوق مادی و معنوی موجود در ابران، سرویس‌های ابران، سامانه‌ها و کلیه اطلاعات و موارد مربوط به شرکت یا مجموعه ابران نمی‌شود.

۸- استفاده از اینترنت کاربر برای اپلیکیشن ابران مجاز خواهد بود. از جمله این موارد، به‌روزرسانی خودکار اپلیکیشن است.

۹- ابران دارای سرویس پشتیبان‌گیری خودکار از داده‌ها و اطلاعات مربوط به شناسه‌های ابران و محتوای آنها است. مجموعه ابران متعهد است که در صورت وقوع ایراد یا خطایی از طرف ابران یا مجموعه ابران که منجر به مخدوش‌شدن یا از دست رفتن داده‌ها شود، یک بکاپ که حداکثر مربوط به ۷ روز اخیر باشد را در شناسه ابران خریدار بازگردانی کند. در صورتی که از دست رفتن اطلاعات یا مخدوش‌شدن آنها ناشی از قصور خریدار یا کاربران آن شناسه یا طرح باشد، در صورت قابل بازگشت بودن داده‌ها به تشخیص مجوعه ابران، یک صورتحساب به‌منظور بازگردانی اطلاعات صادر شده و پس از پرداخت آن توسط خریدار، بازگردانی بکاپ که حداکثر متعلق به ۷ روز اخیر باشد انجام خواهد شد.

10- مشتری مسئولیت کلیه داده‌ها، اطلاعات و محتوای بارگذاری شده در فضای تخصیص داده به وی را به عهده می‌گیرد و مجموعه ابران هیچ مسئولیت و نظارتی در این خصوص نخواهد داشت. همچنین مسئولیت پاسخگویی به اشخاص ثالث ذی‌صلاح به عهده صاحب محتوا (مشتری) خواهد بود.

11- برقراری ابران با ضریب برقراری حداقل 98% ارائه خواهد شد و درصورت عدول از این ضریب، به شرط اثبات قصور ابران در بروز اختلال، به میزان 2 برابر زمان اختلال به مدت زمان دوره خریداری شده افزوده خواهد شد.

 

ث) توافق از راه دور

۱-  حق به‌روزرسانی و ایجاد تغییرات در این قوانین و شرایط استفاده بدون هیچ اطلاع قبلی برای مجموعه ابران یا شرکت محفوظ است.

۲- مجموعه ابران می‌تواند اطلاع رسانی های خود درخصوص تغییر در شرایط، تعرفه‌ها، قابلیت‌ها، خدمات جدید و این قبیل را از طریق مجرای اطلاع رسانی قابل رویت برای مشتری که مناسب تشخیص می دهد، اعلام نماید. اطلاع رسانی از این طریق به منزله آگاهی مشتری از مورد اطلاع رسانی شده تلقی می‌شود.کاربر ضمن پذیرش شرایط جدید نسبت به اعمال یا رعایت موارد اعلام‌شده که مربوط به وی است، اقدام می‌کند.